Rederier, der begynder med P

Herunder ser du en liste over de rederier, der begynder med P. Klik på et rederi for at se, hvilke skibe fra dette rederi, der er registreret i færgelejet.

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Æ Ø Å

P&A Campbell (White Funnel Fleet) (England)
P&L Ferries Shipping Co (Malta)
P&O Australia Ltd. (England)
P&O Cruises (Italien)
P&O Cruises Ltd. (England)
P&O European Ferries Irish Sea (England)
P&O European Ferries Ltd. (England)
P&O Ferries Ltd. (England)
P&O Ferrymasters ()
P&O Irish Ferries Ltd. (England)
P&O Lines (Liberia)
P&O Maritime Services Ltd. (Irland)
P&O Normandy Ferries Ltd. (England)
P&O North Sea Ferries ()
P&O Pandoro Ltd. (Estland)
P&O Scottish Ferries (Skotland)
P&O Short Sea Shipping (England)
P&O Steam Navigation Company (England)
P&O Stena Line Ltd. (England)
P&O Stena Short Sea Ltd. (England)
P&T Charters VOF (Robert og Mirjam Posturma samt Arjen og Charissa Töller) (Holland)
P. B. Andersen (Danmark)
P. B. Jensen (Danmark)
P. C. Christensen Åleeksport (Danmark)
P. Christiansen (Danmark)
P. Christiansen (Danmark)
P. Fog-Petersen (Danmark)
P. G. Svensson (Sverige)
P. Gronquist (Finland)
P. Gullberg (Sverige)
P. H. G. Christensen (Danmark)
P. H. Løhmann (Danmark)
P. H. Nielsen (Danmark)
P. H. Paulsen (Danmark)
P. J. Zwaan (Holland)
P. Larsen (Danmark)
P. M. Michellepi & N. G. Kochilas (Grækenland)
P. Nielsen (Danmark)
P. O. Olsen (Danmark)
P. Petersen (Danmark)
P. R. Nielsen (Danmark)
P. S. Bækmark (Danmark)
P. S. Henriksen (Danmark)
P. S. Kristensen (Danmark)
P. Schau, Baadfører (Danmark)
P. Th. Lauritzen (Danmark)
P. V. Christensen (Danmark)
P.P. Shirsnov Institute of Oceanology of Russian Academy of Scienses (Rusland)
P.T. Budi Samudera Perkasa (Indonesien)
P.T. Perusahaan Angkutan Ferry (Jemai Ferry) (Indonesien)
P/f Ekliptika (Færøerne)
P/f J. Dahl (J. Dahl, D. J. Thomsen) (Færøerne)
P/f J. Dahl (J. Dahl, J. Joensen) (Færøerne)
P/f J. Dahl (J. Dahl, Ravmagn) (Færøerne)
P/f J. Dahl (J. Joensen) (Færøerne)
P/F Klaksvíkar Sleipistøð v/ Frimodt Rasmussen (Færøerne)
P/f Rútafelli, ved J.G. Dahl (Færøerne)
P/F Sea Service (Færøerne)
p/f Skipafelagið Føroyar (Færøerne)
P/R Høydalsfjord Almar & Anders Steinar Hpoen ANS (Danmark)
P/R Transgermania (Tyskland)
Pace and Point Shipping Ltd. (Seatruck Ferries Ltd.) (England)
Pacific Crown Shipping Company Ltd. (Cypern)
Pacific Cruises (Kina)
Pacific Cruises Line (Panama)
Pacific Far East Lines (Californien, USA)
Pacific International Lines (Singapore)
Pacific Marine & Supply Co. Ltd. ()
Pacific Prestige S.A. (Panama)
Pacific Sunlight Marine Inc. (Panama)
Paddanrederierna (HBC Johansson) (Sverige)
Paddans Båtbolag AB (Röda Bolaget) (Sverige)
Paddle Steamer Preservation Society (PSPS) ()
Page & Moy Ltd. (England)
Pakartan Shipping Company (Cypern)
Paketfarten Århus - Skødshoved (Danmark)
Palkkiyhtymä Oy (Finland)
Palle Bill Steensen (Danmark)
Palle Claus Dahl (Gudhjem)
Palle Heinrich (Danmark)
Palle Hvass Dige (Danmark)
Palm Beach Cruises S.A (Panama)
Palmier Ferries ()
Pan American Cruise Lines (USA)
Pan American Cruise Lines (USA)
Pan Atlantic Lines ()
Pan Ocean Navigation Inc (Panama)
Panagia Odigitria Shipping Co. (Grækenland)
Panama Dredging Co. Inc. (Panama)
Panama Marine Adventures (Panama)
Panayia Assinoy (Grækenland)
Pandoro Ltd. (England)
Pannenkoekenboot BV (Holland)
PANORAMA+ ApS (Danmark)
Pantelis Th. Athanassiades (Grækenland)
Panton Finance S.A. (St. Vincent & Grenada)
Papenburger Fährschiffs-reederei GmbH & Co. (Tyskland)
Paquet Cruises (Panama)
Paradise Cruises (Cypern)
Parang Shipping Ltd. (England)
Pargas Port AB (Hans Wennerström) (Finland)
Paris Katsoufis, Nassau (Bahamas)
Park Island Transport Company Limited (PITCL) ()
Parkway Leisure (England)
Parline RoRo KS (Norge)
Parlines RoRo II KS (Norge)
Partenreederei m.s. "Railship III" (Tyskland)
Partenreederei M.S. Nils Holgerson (TT-Line) (Tyskland)
Partenreederei M.S. Oliver Twist (TT-Line) (Tyskland)
Partenreederei M.S. Prinz Hamlet II (Tyskland)
Partenreederei M/S Peter Pan (Tyskland)
Partenreederei MS NILS HOLGERSSON VI (Tyskland)
Partenreederei MS ROBIN HOOD (Tyskland)
Partenreederei MS Wesertal (Tyskland)
Partenreederei Neubau 335 (HADAG & Cassen Eils) (Tyskland)
Partenreederei Nordland Heinrich Th. Möller (Tyskland)
Partenreederei Nordlandfähre, KR. Heinz Schmidt-Viking (Tyskland)
Partenreederei Tabasis (Tyskland)
Partner Sia (Brax Shipholding Rederi AB) (Sverige)
Partreder (HH Ferries Helsingør ApS, Scandlines AB, Sverige) (Danmark)
Partreder (Scandlines Danmark A/S, Scandlines AB, Sverige) (Danmark)
Partrederi (A. H. Petersen, Gunnar Hansen) (Danmark)
Partrederi (A. K. Jensen) (Danmark)
Partrederi (A. Nyholm, købmand Møgelvang) (Danmark)
Partrederi (A. Tandrup) (Danmark)
Partrederi (Allan Ericsson) (Sverige)
Partrederi (Anders Jensen, Jens Jensen m.fl.) (Danmark)
Partrederi (Anette Margit Jørgensen, Ejcon Aps.) (Danmark)
Partrederi (Anne Dorthea Jensen, Jan Christensen) (Danmark)
Partrederi (Anne Nørgaard Jørgensen og Daniel Friis) (Danmark)
Partrederi (Annemarie Helt, Sonni Lundin) (Danmark)
Partrederi (Arne Henry Krusholm, Nuuk, Grønland og Børge Henning Pedersen, København, Danmark) ()
Partrederi (Bent Hejner Pedersen, Gert Pedersen, Sonny Pedersen) (Danmark)
Partrederi (Bent Isaack, Christian Peter Isaack) (Danmark)
Partrederi (Bent Toft Jensen, dykker, Per Juhl Nielsen, redder, Bent Schmidt, konsulent) (Danmark)
Partrederi (Birger Jansen og Ole Bay Smidt) (Danmark)
Partrederi (birkefuldmægtig Jens Nielsen Svarrer, rentier Peder Pedersen Stærk, grosserer Carl Emil Møller, grosserer William Levin Wulff,. restauratør Carl Chr. Wivel) (Danmark)
Partrederi (borgmester A.J. Peitersen, skibsbygmeset. Søren Larsen, kæmner E. Nørgaard) (Danmark)
Partrederi (Brian Frode Frendrup, Erik Ejdrup Hansen, Jan Benny Sommer, Henrik Smalbro Sørensen, Jens Georg Søgaard Andersen, Kaj Ingholt Sivert, Søren Laurelius Blæhr, Søren Melberg, Peter Büsing Møngaard, Johnny Colind) (Danmark)
Partrederi (Buster Emil Schmidt og Henrik Hartvig) (Danmark)
Partrederi (Carl Alfred Vennike, Aksel Vennike) (Danmark)
Partrederi (Carl Bent Hvidt Clausen og Erik Henning Larsen (Danmark)
Partrederi (Carl Fritz Nielsen og Hans Jørgen Jensen) (Danmark)
Partrederi (Carl Gustaf Nilsson, Gustaf Alfred Nilsson, Anders Gustaf Persson) (Sverige)
Partrederi (Carl Hansen, Fisker, Carl Olsson, Fisker of Aninius Schou, Snedkermester) (Danmark)
Partrederi (Carol Kay Stouffer, USA og Jørgen Friis Petersen) (Danmark)
Partrederi (Cecilie Marie Krebs Nørgaard, Mads Mathias Nørgaard) (Danmark)
Partrederi (Charlotte M Dornonville de la Cour, Ole Bruun) (Danmark)
Partrederi (Chr. Grønne, Alfred J. Hansen) (Danmark)
Partrederi (Christen Tommerup, Fisker, Christen Christensen, Fisker, Søren Christensen, Fisker og Johannes Christensen, Fisker) (Danmark)
Partrederi (Christian Bruno Rasmussen, Rasmus Carlo Rasmussen) (Danmark)
Partrederi (Christian Filtenborg, Nicolaj Christian Guldmann og Niels Christensen) (Danmark)
Partrederi (Christian Hansen Hvid, Skibsfører, Daniel Jensen, Skibsfører) (Danmark)
Partrederi (Christian Julius Valdemar Andreasen, Postfører, Otto Edward Valdemar Andreasen, Sømand) (Danmark)
Partrederi (Christoffer Jerup Pedersen og Carl Tage Jacobsen) (Danmark)
Partrederi (Dan Flak, Orla Møller Andersen) (Danmark)
Partrederi (David John Nash, Ea Bundgaard Lassen) (Danmark)
Partrederi (David John Nash, Karen Gert Simonsen) (Danmark)
Partrederi (Dionysos Vassilatos, Solon Condos, Ilias Condos, Ilias Goumas, Gerassimos Moriatis, Vassiliki Widow Dionyssioy Valianatou, Ourania Widow Dionyssiou Messary) (Grækenland)
Partrederi (direktør Hans M.Rødegaard, kancelliraad, birkefuldmægtig jens Nielsen Svarrer) (Danmark)
Partrederi (Enevold Jensen Enevoldsen, Fisker, Carl Richard Hansen, Mekaniker) (Danmark)
Partrederi (Erik og Gustav Andersson) (Sverige)
Partrederi (Erik Ryby Jensen, Henrik Hilligsø Munk, Idikan ApS, Niels Aage Krestensen, Poul Lange Grøn) (Danmark)
Partrederi (Erling Peder Lund Sundstrøm, Bertel Henning Sundstrøm) (Danmark)
Partrederi (F. Sørensen) (Danmark)
Partrederi (Finn Andersen, Marie-Louise Schwartz, Arne Abildskov) (Danmark)
Partrederi (Finn Lyng Madsen, Keld Øby Jensen) (Danmark)
Partrederi (fiskehandler Jacob Nielsen og skipper Christian Nielsen) (Danmark)
Partrederi (fiskehandler Jacob Nielsen, fiskehandler Christian Nielsen og skipper Christian Nielsen) (Danmark)
Partrederi (Fiskeskipper Werner Jensen, fiskeskipper J. Christensen) (Danmark)
Partrederi (Flemming Andersen og Jette Ingrid Kühle Hansen) (Danmark)
Partrederi (Folke Eriksson og Einar Eriksson) (Sverige)
Partrederi (Frank Christian Hansen, Suzanne Hansen) (Danmark)
Partrederi (Frank og Torolf Ingebrethsen) (Norge)
Partrederi (Frants Emil Christiansen og Hans Peder Demuth) (Danmark)
Partrederi (Fred Olsen & Co., S.D. Simonsen) (Norge)
Partrederi (Frederik Tesdorph, Adolf Testorph) (Danmark)
Partrederi (Fritz Valdemar Eilersen, Marianne Højbjerg (Vordingborg)) (Sverige)
Partrederi (G. G. Glæsel) (Danmark)
Partrederi (G.Poulsen, H.Zachriesen) (Danmark)
Partrederi (GEC Alsthom Societe d` Etudes et de Montages, Frankrig og HRS A/S) (Danmark)
Partrederi (grosserer Christian Filtenborg, direktør Nikolaj Chr. Guldmann, sagfører Niels Christensen) (Danmark)
Partrederi (Gunnarson, Strängnäs, Hultqvist) (Sverige)
Partrederi (Gustaf Arthur Bartley, Kristine Bartley, Osborne Bartley, Gustaf Larsson m.fl) (Sverige)
Partrederi (Gustav Evert Andersson m. fl.) (Sverige)
Partrederi (Hanne Nørgaard Pedersen, Leo Villadsen) (Danmark)
Partrederi (Hans Chr. Steffensen, Baadfører, Georg Madsen, Baadfører) (Danmark)
Partrederi (Hans Ludvig Holst Rasmussen, Hans Peter Holst Rasmussen, Rasmus Christian Holst Rasmussen) (Danmark)
Partrederi (Hans Mortensen Hansen og Alfred Peter Gotlieb Carstensen) (Danmark)
Partrederi (Hans og Arne Karlsson) (Sverige)
Partrederi (Hans Olav Hagerup og Orla Møller Andersen) (Danmark)
Partrederi (Hans Peder Demuth og Henning Emil Demuth) (Danmark)
Partrederi (Hans Peder Demuth og Maren Kirstine Christiansen) (Danmark)
Partrederi (Hans Peter Holst Rasmussen, Christian Bruno Rasmussen, Rasmus Carlo Rasmussen) (Danmark)
Partrederi (Hans Sørensen, Tømrermester; Niels Chr. Frandsen, Skibsfører) (Danmark)
Partrederi (Hans Thorvald Petersen, Fisker, Carl Olsson, Fisker og Aninius Schou, Snedkermester) (Danmark)
Partrederi (Harry Emanuel Carlson, Gunnar Johansson, Arne Lorentsson) (Sverige)
Partrederi (Heidi Rønn Lodahl, John Pedersen) (Danmark)
Partrederi (Henning Nielsen, N. Troensegaard, P. Troensegaard) (Danmark)
Partrederi (Henning Nielsen, N. Troensegaard, P. Troensegaard, J. L. Knudsen, N. M. Frandsen) (Danmark)
Partrederi (Henrik Møller-Kristensen og Liselotte Pia Hughes) (Danmark)
Partrederi (Henry Noermark, Karl Oluf Noermark) (Danmark)
Partrederi (Holger Jensen, Detailhandler og Karl Emil Madsen, Forretningsbestyrer) (Danmark)
Partrederi (Holger, Rune og Bertil Ivarsson) (Sverige)
Partrederi (Ivar Löfström og Stig Helge Einar Lundkvist) (Sverige)
Partrederi (J. C. Olsen) (Danmark)
Partrederi (J. E. Holm) (Danmark)
Partrederi (Jacob Bjerre Mikkelsen, Janni Nesager Toft) (Danmark)
Partrederi (Jegvan Åkerstrøm, Tina Holm Rask Åkerstrøm) (Danmark)
Partrederi (Jens Frid Larsen, Søren Møller Flovtrup) (Danmark)
Partrederi (Jens Hartmann Hansen, Arne Strøh Jensen) (Danmark)
Partrederi (Jens Jensen, Marius Bech Jensen) (Danmark)
Partrederi (Jens Kjeld Hviid Villadsen, Michael Johnsen) (Danmark)
Partrederi (Jens Mogens Jensen, Baadfører og Niels Carl Nielsen, Baadfører) (Danmark)
Partrederi (Jens Peder Åsborg Hvolby Jensen, Palle Rolf Pedersen) (Danmark)
Partrederi (Jens Peder Åsborg Hvolby Jensen, Palle Rolf Pedersen, Hans Peter Carl) (Danmark)
Partrederi (Jens Peter Blicher-Mathiesen, Ingrid Borup Søndergaard, Niels Jacob Borup Søndergaard) (Danmark)
Partrederi (Jesper John Anhøj, Faaborg, Rita Hersom, Struer) (Danmark)
Partrederi (JN Data, Jyske Bank, Jyske Finans, Jyske Invest, Maritim Finans, Nordisk Factoring, Silkeborg Datacentral) (Danmark)
Partrederi (Johannes Sørensen, Claus Sørensen, Harry Svenning) (Danmark)
Partrederi (Jørgen Kiil, Michael Kiil, Peter Busk Grønbæk) (Danmark)
Partrederi (Jørn Kristen Damgaard og Lise Damgaard) (Danmark)
Partrederi (K. D. Rasmussen) (Danmark)
Partrederi (K. Frost) (Danmark)
Partrederi (K. Henriksen, Lods; Magnus Christensen, rutebilejer) (Danmark)
Partrederi (kaptajn Marius Eriksen) (Danmark)
Partrederi (Karin Munk Pedersen, Peter Gramstrup Lyck) (Danmark)
Partrederi (Karl Frost, Henning Frost) (Danmark)
Partrederi (Kate Ritta Kruse, Leif Eugen Kruse) (Danmark)
Partrederi (kedelsmedemester Johan Edv. Nielsen, købmand Johannes Petersen) (Danmark)
Partrederi (Keld Øby Jensen, Rederiet Langø Aps) (Danmark)
Partrederi (Kim Michael Jensen, Aase Therkildsen) (Danmark)
Partrederi (Klaus Møller Nielsen og Susanne Riis Nielsen) (Danmark)
Partrederi (Klaus Scheuer og Jeanette Acs Scheuer) (Danmark)
Partrederi (Knud Erik Vestergaard, Per Normand Vestergaard) (Danmark)
Partrederi (Knut Theodor Engström, Karl Gotthard Karlsson og Fredrik Engström) (Sverige)
Partrederi (L. A. O. C. Larsen) (Danmark)
Partrederi (landmand Valdemar Møller Trolle, proprietær E. de Neergaard) (Danmark)
Partrederi (Lauritz Nielsen, Baadfører, Heinrich Clausen, Baadfører) (Danmark)
Partrederi (Leif Kim Sørensen, Louisa Natascha Fjeldberg) (Danmark)
Partrederi (Leslie Lau, Morten Buch Jensen, Søren Wadt, Lars Fyenbo Nielsen) (Danmark)
Partrederi (Lillian Tjølsen, Lise-Linn Tjølsen) (Norga)
Partrederi (Lorentz Petter Enock Nilsson og Gustaf Göran Holger Lorentzon) (Sverige)
Partrederi (Mads Ørum Madsen - Fisker, Ole Peder Pedersen - Fisker, Marinus Christensen - Fisker. Hans Schmidt - Fisker) (Danmark)
Partrederi (Marin & Haverikonsult K A AB og Marin & Maskin) (Sverige)
Partrederi (Marin & Haverikonsult K A AB, Marin & Maskin og Marin & Haverikontakt) (Sverige)
Partrederi (Medic Group Europe A/S, Lauge Damstrup Brøndum) (Danmark)
Partrederi (Michael Højgaard Madsen og Henry Ramon Bøhler) (Danmark)
Partrederi (Mogens de Linde, Ole Geyer) (Danmark)
Partrederi (N. C. O. Christensen, Arne Flyvbjerg) (Danmark)
Partrederi (N. C. O. Christensen, Arne Flyvbjerg, Jørgen Hansen) (Danmark)
Partrederi (Niels Nielsen, Murer og Wilfred Nielsen, Skibstømrer) (Danmark)
Partrederi (Niels Nielsen, Snedkermester og Søren P. Andersen, Hestehandler) (Danmark)
Partrederi (Niels Peter Petersen Dahløe, København og Vilhelm Julius Hansen, Kastrup) (Danmark)
Partrederi (Niels Robert Thomsen, Henning Steffen Holst Esbensen, Henning Vestergaard Pedersen) (Danmark)
Partrederi (Nils Erik Theodor Karlsson og Sven-Erik Karlsson) (Sverige)
Partrederi (Northern Offshore Services A/S, Esbjerg, Danmark, Rebecka Fiskeri AB, Sverige) ()
Partrederi (Northern Offshore Services A/S, Esbjerg, Danmark, Rebecka Shipping AB, Sverige) ()
Partrederi (Northern Offshore Services A/S, Esbjerg, Danmark, Siken Fiskebäck AB, Sverige) ()
Partrederi (Northern Offshore Services AB, Donsö; Andreas Ganefjord; Frederik Alvar Johansson; Sture Dennis Johansson) (Sverige)
Partrederi (Ove Laursen, Rasmus Christian Rasmussen) (Grønland)
Partrederi (Ove Skou Rederi A/S, Hovedstadens Kulimport A/S og A/S Axelborg) (Danmark)
Partrederi (Rasmus Peter Villumsen, Købmand; Jacob Daniel Petersen, Smed; Niels Vestergaard Laursen, Banearbejder; Rasmus Laursen, Baadfører) (Danmark)
Partrederi (Rederi AB Jan, Rederi AB Slite) (Sverige)
Partrederi (Rederi Ab Ragne, Rederi Ab Göteborg - Frederikshavn Linjen, Barkman & Co, Rederi Ab Oste (Sverige)
Partrederi (Rederi AB Slite (Gustaf Myrsten), Rederi AB Volo (Gustaf Myrsten)) (Sverige)
Partrederi (Rederi AB Titania og Marininvest Trading AB) (Sverige)
Partrederi (S. Hadrup) (Danmark)
Partrederi (Sander Nielsen, Orla Nielsen) (Danmark)
Partrederi (Senasut Entreprise og Albricht Ludvig Olsen Kreutzmann) (Grønland)
Partrederi (Senasut Entreprise og Jens Peter Jonas Karl Kreutzmann) (Grønland)
Partrederi (Severin Møller Carlsen og Julius Nielsen) (Danmark)
Partrederi (skibsfører Jacob Nielsen og skibsfører Chri. Nielsen) (Danmark)
Partrederi (Sofie Svare Fischer, Ture Andersen) (Danmark)
partrederi (Sonni Rix Laumann, Tonny Cramer Schnoor) (Danmark)
Partrederi (Staffan Lindhé, Hans Johansson) (Sverige)
Partrederi (Stevns Charter & Towage A/S, Sven Thormod Petersen) (Danmark)
Partrederi (Stevns Shipping A/S, Sven Thormod Petersen) (Danmark)
Partrederi (Stig Jensen, Jørn Birger Herringe, Henryk Kulagowski) (Danmark)
Partrederi (Stockholms Rederi AB Svea (63%), Rederi AB Amphion (14%), AB Andromeda (5%), AB Aquilla, Andreasson & Lundquist AB, Simpsonship AB, A. Johansson & Co. Handels AB, Emanuel Högberg, G & L Beijer, Jonh Hani, AB Zeus) (Sverige)
Partrederi (Sven Jacobsen og Carl Tage Jacobsen) (Danmark)
Partrederi (Sven Mattson, Karl Johansson) (Sverige)
Partrederi (Søren Terkelsen, Trine Hertz Terkelsen) (Danmark)
Partrederi (The Projects ApS, Ture Andersen ApS) (Danmark)
Partrederi (Thomas Raae Rasmussen, Tanya Rasmussen) (Danmark)
Partrederi (Thøge Munk Jensen, Anders Munk Jensen) (Danmark)
Partrederi (Tine Auervig-Huggenberger og Karl Auervig-Huggenberger) (Danmark)
Partrederi (Tore Ulff, Ångfartygs AB Strömma Kanal) (Sverige)
Partrederi (Trans-Nordic Line AB, Rederi AB Gotland og Gotlandstrafikken AB) (Sverige)
Partrederi (Trine Lund Larsen, Jacob Kjøller) (Danmark)
Partrederi (Ulrik August Bing, Dorthe Pernille Marhauer) (Danmark)
Partrederi (Ulrik August Bing, Signe Bing) (Danmark)
Partrederi (v/ C. K. Hansen) (Danmark)
Partrederi (v/ Finn Lyng Madsen) (Danmark)
partrederi (v/ kapt. Albert Edmund Frohm) (Sverige)
Partrederi (v/ P.N. Pedersen) (Danmark)
Partrederi (Vagn Mørch Sørensen, Hobro; Vita Linnebjerg, Århus; Leif Carlsen, København) (Danmark)
Partrederi (Vanja Blommé og Per-Olof Skogh) (Sverige)
Partrederi (Vanja Blommé, Per-Olof Skogh og Tomas Carlsson) (Sverige)
Partrederi (Vanja Blommé, Per-Olof Skogh, Kent Hedberg, Betty-Ann Löfström, Börje Johansson og Pär Lindström) (Sverige)
Partrederi (Öresjö Rederi AB, Rederi Sjöstaden HB) (Sverige)
Partrederi AB Finnlines (Sverige)
Partrederi Bo N. Nyberg (Sverige)
Partrederi Botnia Express (Finland)
Partrederi C B Myrsten (Sverige)
Partrederi Drangsholt, Forsberg, Hoddevik & Kjendal (Norge)
Partrederi Finnmaid (Rautaruuki Oy, Neste Oy, Palkkiyhtymä Oy, FG Shipping Oy, Nybrok Oy) (Finland)
Partrederi Finnmerchant (Finland)
Partrederi Finnsailor (Finland)
Partrederi för HF Expressan (Sverige)
Partrederi för MS Nordö (Sverige)
Partrederi för MS Öland (Sverige)
Partrederi Ganger Rolf & Bonheur (Norge)
Partrederi Gunnar Lindeberg (Bröderna Höglund AB) (Sverige)
Partrederi K. O. S. Pedersen (Danmark)
Partrederi Kristian Mikkelsen & Sønner (Norge)
Partrederi M. S. D. Mortensen (Danmark)
Partrederi med 30 anpartshavere (Danmark)
Partrederi Mikael Jonsson (Sverige)
Partrederi Nordsjöfrakt AB (Sverige)
Partrederi O. D. Mortensen, (Danmark)
Partrederi Olav Linga (Norge)
Partrederi P.H.R. Rutgersson (Sverige)
Partrederi Røvær Skyssbåt ANS (Norge)
Partrederi Sam Sune Petterson (Sverige)
Partrederi Skjærvik / Nilsen / Sundet / Svenning (Norge)
Partrederi Skovland (Danmark)
Partrederi Tina (Norge)
Partrederi Tor Gothia (Sverige)
Partrederi Tromsø & Tromsøysund (Norge)
Partrederi v. Einar Oldervoll (Norge)
Partrederi v. K. Strøm (Danmark)
Partrederi v. L. Christensen (Danmark)
Partrederi v/ A Oddeby (Sverige)
Partrederi v/ Aage Jensen, dykker (Danmark)
Partrederi v/ Allan Gustafsson (Sverige)
Partrederi v/ Anton B. Hulthén (Sverige)
Partrederi v/ Arne Flyvbjerg (Danmark)
Partrederi v/ Axel Jensen, Direktør (Danmark)
Partrederi v/ B. N. E. Martinussen (Danmark)
Partrederi v/ B. Nyhuus (Danmark)
Partrederi v/ Bengt I. Kristensson (Sverige)
Partrederi v/ Bror Gustav Carlsson (Sverige)
Partrederi v/ C. A. Søegaard (Danmark)
Partrederi v/ C. F. Christensen (Danmark)
Partrederi v/ Claus Sørensen (Svitzer) (Danmark)
Partrederi v/ E. Hansen (Danmark)
Partrederi v/ E. I. Bergenser (Danmark)
Partrederi v/ Erik Valter Yngve Carlson (Sverige)
Partrederi v/ Erik Valter Yngve Karlsson (Bröderna Karlsson) (Sverige)
Partrederi v/ F. L. Jørgensen (Danmark)
Partrederi v/ fabrikör Carl Gustaf Grönstedt (Sverige)
Partrederi v/ H. C. Andersen (Danmark)
Partrederi v/ Henry Asker (Sverige)
Partrederi v/ J. Elmhauge (Danmark)
Partrederi v/ J. F. O. Christensen (Danmark)
Partrederi v/ J. L. Andersen (Danmark)
Partrederi v/ J. N. Henriksen (Danmark)
Partrederi v/ J. W. V. Christensen (Danmark)
Partrederi v/ Johan Artur Johansson (Sverige)
Partrederi v/ Johan Valdemar Johansson (Sverige)
Partrederi v/ K. F. Madsen (Danmark)
Partrederi v/ K.O.H. Aagesen (Danmark)
Partrederi v/ Kaj Engdahl (Sverige)
Partrederi v/ kaptajn Johan Richard Fredmark (Sverige)
Partrederi v/ Karen Jensen (Danmark)
Partrederi v/ Kirsten Ingrid Eggert Thomas (Danmark)
Partrederi v/ Knut Viktor Emanuel Carlsson (Sverige)
Partrederi v/ L. K. Nielsen (Danmark)
Partrederi v/ L. S. Mikkelsen (Danmark)
Partrederi v/ Lars Allan Harrysson (Sverige)
Partrederi v/ Magnus T. Bidstrup (Danmark)
Partrederi v/ Marie Nørholt (Danmark)
Partrederi v/ Niels Jensen (8 anpartshavere) (Danmark)
Partrederi v/ O. N. Olsen (Danmark)
Partrederi v/ Ole Ingemann P. Larsen (Danmark)
Partrederi v/ Oskar Fr. Leufstadius (Sverige)
Partrederi v/ Oskar Harry Hermansson (Sverige)
Partrederi v/ P. B. Jensen (Danmark)
Partrederi v/ P. Petersen (Danmark)
Partrederi v/ P. S. Kristensen (Danmark)
Partrederi v/ P.W. Nielsen (Danmark)
Partrederi v/ Per Goran Svensson (Sverige)
Partrederi v/ Poul Børge Bidstrip (Danmark)
Partrederi v/ R. M. Rasmussen (Danmark)
Partrederi v/ Rabben Østervold (Norge)
Partrederi v/ Ragna I. M. Snöberg (Sverige)
Partrederi v/ Richard Eliassen (Sverige)
Partrederi v/ Rune Åke Hjalmar Lundgren (Sverige)
Partrederi v/ S. A. Kørvel (Danmark)
Partrederi v/ S. E. Sønderstrup (Danmark)
Partrederi v/ S. J. V. Frederiksen (Danmark)
Partrederi v/ S. Sivertsen (Norge)
Partrederi v/ V. R. Olsen (Danmark)
Partrederi v/ V.F.C. Steen (Danmark)
Partrederi v/ V.M.V. Jørgensen (Danmark)
Partrederi v/Allan Edvardsson (Sverige)
Partrederi v/H. C. Hjort (Danmark)
Partrederi v/Knud Evard Jørgensen (Danmark)
Partrederi v/L Andersson (Sverige)
Partrederi v/Vindy Lignell Larsson (Sverige)
Partrederi Öresund ANS (Eidsiva) (Norge)
Partrederi Åke G. Pettersson, Bo Åke Stellan Pettersson (Sverige)
Partrederi, F. K. Hansen (Danmark)
Partrederi, J. O. V. Block (Danmark)
Partrederi. F. H. Jensen (Danmark)
Partrederi. Skibsmægler firma Rasmus Christensen (Danmark)
Partrederi/Theodor Sandgren (Sverige)
Partrederiet Alendal (Norge)
Partrederiet Ankarlinjen (Sverige)
Partrederiet Barmen (Norge)
Partrederiet Borgen (Norge)
Partrederiet Borgholm & Fred Olsen Oceanics A/S (Norge)
Partrederiet Capella (Hans Olav Hagerup og Nikolaj Boesen) (Danmark)
Partrederiet Concorde (Jan Tor Haaland) (Norge)
Partrederiet Concorde DA (Jan Tor Haaland) (Norge)
Partrederiet Flaggruten ANS (Norge)
Partrederiet Folden DA (Norge)
Partrederiet Fred Olsen Shipping Ans (Norge)
Partrederiet för GTS Finnjet (Silja Line) (Finland)
Partrederiet Helihum DA (Norge)
Partrederiet Kristoffersen & Gundersen (Norge)
Partrederiet Kystekspressen ANS (Norge)
Partrederiet Lånan DA (Norge)
Partrederiet M/S Jan Alrik (Sverige)
Partrederiet Midøy v/ Arent Nygård (Norge)
Partrederiet Mikal Bjørklid DA (Norge)
Partrederiet Mjånes Ans (Norge)
Partrederiet Norske Cruise (Norge)
Partrederiet Romsdalscruise (Norge)
Partrederiet Sildafjord (Norge)
Partrederiet Slotssøen (Danmark)
Partrederiet Stavanger Offshore Services v. I Østbø (Norge)
Partrederiet Sundbusserne (Contraship ApS, Gemaja A/S og HF Marcore ApS) (Danmark)
Partrederiet Tina (Norge)
Partrederiet Traust (Norge)
Partrederiet Tyr (Norge)
Partsrederi (Gert Jørgensen, Peter Hansen) (Danmark)
Partsrederi (Magda Sihlmann Egholm / Poul Erik Elbrandt) (Danmark)
Partsrederi (Osvald K. Jensen) (Danmark)
Partsrederi - Farsø kommune og Sundsøre kommune (Danmark)
Partsrederi Stella Scarlett (Sverige)
Partsrederiet Bærøy (Norge)
Partsrederiet Sundaferjan, Oyribakki (Færøerne)
Party A/S (Norge)
Paschamo Shipping Company Limitid (Cypern)
Passro Shipping Company Ltd. (England)
Pastel Holding (Panama)
Patagonia Shipping Ltd. (Bahamas)
Patrikssons Varv AB (Sverige)
Patterson Brothers Shipping Ltd. (Fiji)
Paul Andreas Rasmussen (Norge)
Paul Bergsøe & Søn A/S (Danmark)
Paul de Jong und Thomas de Nijs (Tyskland)
Paul Gauguin Cruises Ltd. (Bahamas)
Paul Gerhard Ellwe (Sverige)
Paul Lang (Tyskland)
Paul Olofsson (Sverige)
Paul T. Ludvigsen (Sverige)
Paul Whittier (Californien, USA)
Paxro Ltd. (Bahamas)
PCF 'Janants & Co' Ltd (Rigas pilsetas razosanas komersabiedriba ar ierobezotu atbildibu 'Janants un Ko') (Letland)
Peace Boat (Japan)
Pearl Cruise Line (Sri Lanka)
Pearl Owner Ltd. (Bahamas)
Peder Christen Pedersen (Danmark)
Peder Christoffersen (Danmark)
Peder Larsen, Postbaadfører (Danmark)
Peder Povl Elberg (Danmark)
Peleus Marine Co. (Regency Cruise Line) (Cypern)
Pelican Shipping (Incom Shipping Ltd.) (St. Vincent & Grenada)
Pelikan Shipping Co. S.A. (Panama)
Pelle AS (Norge)
Pelorus Maritime Inc. (Panama)
Penelope Maritim Co. (Grækenland)
Peninsular & Oriental Steam Navigation Company (P&O) (England)
Peninsular Shipping Co. Pte. Ltd. (Singapore)
Peninsular Tourist Shipping Corporation (Filippinerne)
Penomi Shipping Co. (Malta)
Pentland Ferries Ltd (Skotland)
Pentland Ferries Ltd. (Skotland)
Per Ericsson (Sverige)
Per Fagerlid-Olsen A/S (Norge)
Per Fagerlind-Olsen (Norge)
Per Holm (Danmark)
Per Ivar Petterson (Sverige)
Per Jensen (Danmark)
Per Jensen (Grønland)
Per Konrad Selin (Sverige)
Per Kragh Thuesen (Danmark)
Per Kåre Reilstad (Norge)
Per Malmberg (Sverige)
Per-Valter Sandeberg (Sverige)
Per-Walter Sandeberg (Sverige)
Per-Walter Sandeberg (Sverige)
Perabadanan Nasional Shipping Line Berhad (PNSL) (Malaysia)
Perbadanan National Shipping Line Berhad (Malaysia)
Perco Shipping (St. Vincent & Grenada)
Perdana Cakra Nusa P.T. (Indonesien)
Pere Marquette Railway Company (PM) (Michigan, USA)
Pereus Invest AS (Norge)
Perini Navi SpA (Italien)
Perla Navigation Ltd. (Grækenland)
Perlus Cruises Co. Ltd. (Cypern)
Perosea Shipping Co. SA (Bahamas)
Personalstiftelsen, Albrechtsson och Hasse AB (Sverige)
Personen Schiffahrt Brunsbüttel (Tyskland)
Personenschiffahrt Allard GmbH (Tyskland)
Personenschiffahrt Oberelbe, Bernd Frenzel (Tyskland)
Personenschifffahrt Dörbaum GbR (Tyskland)
Personenschifffahrt Gebr. Kolb oHG (Tyskland)
Personenschifffahrt Zeller Land, Dieter Schwab (Tyskland)
Petamianos Lines (Epirotiki G. Petamianos) (Grækenland)
Peter Arnold Finstad (Norge)
Peter Carlsen Holding ApS (Danmark)
Peter Christensen, Baadfører (Danmark)
Peter Christian Randrup og Lauritz Peter Randrup (Danmark)
Peter Deilmann Reederei (Tyskland)
Peter Edwards (Michigan, USA)
Peter Emil Sigurd Meyer (Meyers Kystrute) (Danmark)
Peter Franke (Tyskland)
Peter Grönquist, Tunapirate Ltd. (Trinidad og Tobago)
Peter Hansen (Danmark)
Peter Hjalmar Bille (Danmark)
Peter Holger Nielsen (Danmark)
Peter Jensen Bøgh (Danmark)
Peter Johan Leth (Danmark)
Peter Krogh Jensen (Danmark)
Peter Larsen (Danmark)
Peter Lindegaard (Danmark)
Peter Nielsen, Skibsfører (Danmark)
Peter Olaf Hansen (Danmark)
Peter Reginald Valentin Lyman, Driftsbestyrer (Danmark)
Peter Röhrchen (Tyskland)
Peter Sonne (Danmark)
Peter Sørensen (Danmark)
Peter Ulrich Foss (Danmark)
Peter Wadephul (Tyskland)
Peter-Uwe Thoms (Danmark)
Petersen & Albeck (Danmark)
Petersen & Sørensen Motorværksted A/S (Danmark)
Peterson Builders Inc. (Wisconsin, USA)
Petra C. Nielsen (Danmark)
Petra Navigation (Saudiarabien)
Phetouris Shipping Co. (Cypern)
Philharbour Ferries and Port Service Inc. (Filippinerne)
Philippine Singapore Ports Corporation (Saudiarabien)
Phoenician Maritime S.A. (Panama)
Phoenix Maritime Shipping Co. (Panama)
Phoenix Reisen GmbH (Tyskland)
PIA-Data AB (Sverige)
Pibervigen AS (Norge)
Pictor Shipping SA (Malta)
Pierre de Leon (Sverige)
Pilen AB (Averige)
Piraten på Gullbergskajen (Sverige)
Pirates of Antigua (Antigua og Barbuda)
Pîrî Reis Üniversitesi Gesimi (Tyrkiet)
PK Finans (Sverige)
Plantours und Partner GmbH (Tyskland)
Platanian Shipping Ltd. (Grækenland)
Platinum Real Estates LLC (Panama)
Platinum Yacht Management LLC (Forenede Arabiske Emirater)
Plenty Fjordcruise DA (Norge)
PLM Återvinning AB (Sverige)
Plough Navigation Inc. (Liberia)
Plöner Motorschifffahrt GmbH (Tyskland)
Pnoi Shipping Co. (Grækenland)
POETS Fleet Management Ltd. (England)
Pol-Dan Shipping Ltd. (Bahamas)
Polar Cruises ()
Polar Star Transport (Liberia)
Polarcirklen Båttransport AS (Norge)
Polaris Shipping (Sydkorea)
Polarus AS (Norge)
Polarus AS (Norge)
Polen Ferries (Sverige)
Polena Rederi AB (Sverige)
Polferries (Polen)
Polfin (Finlines Oy) (Finland)
Polish Baltic Shipping Co. (Polen)
Polismyndigheten i Västra Götaland (Sverige)
Polruan Ferry Co. Ltd. (England)
Polska Żegluga Baltycka (Polferries) (Polen)
Polska Skandynawia Linie Seglugowe sp. z.o.o. (Polen)
Polska Zegluga Morska (Polen)
Polskie Koleje Państwowe S.A. (PKP, Polferries) (Polen)
Polskie Linie Oceaniczne -PLO (Polish Ocean Line) (Polen)
Polyzena Maritime Co Ltd. (Hellas Ferries) (Cypern)
Pontus Bunker Service AB (Sverige)
Pool Harbour Commissioners (England)
Porsgrund Baadselskab (Norge)
Porsgrunn Kommunale Fjordbåter (Porsgrunn Kommune) (Norge)
Port Authority of Trinidad & Tobago (Trinidad og Tobago)
Port Bulgaria West EAD (Bulgarien)
Port Jackson & Manly Steamship Company (Australien)
Port Line (England)
Portlink Inc. ()
Porto Santo Line (Madeira, Portugal)
Portsmouth Harbour Ferry Company (PHFC) (England)
Portucalence Shipping Company SA (Grækenland)
Portuscale Cruises (Portugal)
Poseidon Capital Corp. (Bahamas)
Poseidon Express II Naftiki Eteria (Grækenland)
Poseidon Lines Maritime Co. (Grækenland)
Poseidon Schiffahrt AG (Cypern)
Poseidon Schiffahrt GmbH (Tyskland)
Poseidon Schiffahrt oHG (Tyskland)
Poseidon Schiffahrts AG (Tyskland)
Post & Telegrafvæsenet (Danmark)
Postbåden I/S (Danmark)
Poster Navigation Co. (Moldova)
Postfører D. Johansen (Danmark)
Postfører Henrik Theodor Nielsen (Danmark)
Postfører Julius Jensen (Danmark)
Postfører Jørgen Greve Rasmussen (Danmark)
Postfører Magnus Jansen (Danmark)
Postfører Niels Jensen Nielsen (Danmark)
Potomianos Ionian Lines Co. Ltd. (Cypern)
Poul Christensen (Danmark)
Poul Hansen, Baadfører (Danmark)
Poul Henning Suhl (Danmark)
Poul Hvid (Danmark)
Poul Kærgaard (Danmark)
Poul Lauritz Jørgensen, Værtshusholder (Danmark)
Poul Thyge Ludvigsen (Danmark)
Poyraz Shipping B.V. (Holland)
PR Jemo (Sinus Bulk Shipping A/S) (Norge)
Prekookeanska Plovidba (Jugoslavien)
Prem-Lines Ltd. (St. Vincent & Grenada)
Premier Cruises Line (Florida, USA)
Premier Cruises, Ltd. (Rusland)
Premier Operations Ltd. (Panama)
President World Airways (Californien, USA)
Prestige Cruises ()
Preussisch-Rheinischen Dampfschiffahrtsgesellschaft (PRDG) (Tyskland)
Priba AB (Nordström & Thulin AB) (Sverige)
Pride Cruise Lines (Bahamas)
Pride of America Ship Holding Inc. (USA)
Primus Ltd. (St. Vincent & Grenada)
Prince Line ()
Prince Line (Furness, Withy & Co. Ltd.) (England)
Prince of Fundy Line (USA)
Princesa Marissa Co. (Cypern)
Princess Cruise Panama Ltd. (Panama)
Princess Cruises (England)
Princess Cypria Ltd. (Cypern)
Princess Exploitatie Maatschappij BV (Holland)
Princess Maria Ltd. (Malta)
Princess Riverline BV (Holland)
Principal Lines Inc (Florida, USA)
Prinzenlinien Schiffahrtsgesellschaft mbH & Co. (Lion Ferry AB & Deutschland-England-Fährexpress GmbH & Co) (Tyskland)
Priority Shipping Ltd (Perco Maritime Inc.) (St. Vincent & Grenada)
Privat eje ()
Privat eje (Sverige)
Privat eje (Danmark)
Privat rederi, ukendt navn (Kuwait)
Private ()
Prodromos Lines S.A. (Grækenland)
Produktionsskolen Vest (Danmark)
Profit Summit Deluxe Cruise (Sierra Leone)
Progress / Sjösmeden (Sverige)
Projektbolaget Wugh AB (Sverige)
Protan Eiendom AS (Norge)
Protan og Fagertun AS (Norge)
Provinciale Stoombootdiensten in Zeeland (PSD) (Holland)
Provincie Zeeland (Holland)
Provinsbanken (Danmark)
Præstø Amts Vejvæsen (Danmark)
Præstø Amtskommune (Danmark)
Psatha Navigation Co. Ltd. (Cypern)
PSP-Rahoitus Oy (Finland)
PT Mahasara Buana (Indonesien)
PT Pelayaran Intilintas Tirthanusantara (Indonesien)
PT Pelni (Pelayaran National Indonesia) (Indonesien)
PT. ASDP Indonesia Ferry (Persero) (Indonesien)
Pt. Atosim Lampung Pelayaran (Indonesien)
Puget Sound Navigation Company (Washington, USA)
Pullmantur Cruises (Spanien)
Pullmantur Cruises Blue Dream (Malta)
PV Ocean Mist Cruises (Alnoor Jiwan, Alba Petroleum Group) (Kenya)
Pyramus AB (Sverige)
Pyrgi Chios Sh Co Sa (Grækenland)
Päi-Ke Matkailu Oy (Finland)
Påtur AS (Norge)

Ialt 685 rederier

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z Æ Ø Å

56 online
Forside    Indhold    Fotografer    AIS    Nyt    Mysterier    Efterlyst    Kontakt    RSS