Fragtskib med passagerfaciliteter

Herunder ses en liste over skibe, der har sejlet Fragtskib med passagerfaciliteter. Listen er ikke nødvendigvis fuldstændig, da der kun er medtaget de skibe, der er registreret i færgelejet

Tallene i parentes er det årstal eller det tidsrum, hvor skibet har sejlet på ruten. Listen er sorteret efter årstal.

Hugin (1924-1962)
Munin (1924-1926)
Rane (1927-1963)
Warjo (1927-1965)
Cuxhaven (1943-1947)
Benny Skou (1945-1951)
Inger Skou (1947-1952)
Kirsten Skou (1947-1949)
Transporter H 43 (1948)
Marie Skou (1948-1956)
Jytte Skou (1949-1964)
Formigny (1949-1967)
Hugo Kallataj (1951-1975)
Benny Skou (1951-1966)
Lotte Skou (1952)
Les Comores (1952-1962)
Kirsten Skou (1953-1962)
Mette Skou (1953-1957)
Inger Skou (1954-1963)
Susanne Skou (1954-1967)
Lotte Skou (1955-1964)
Rikke Skou (1955-1969)
Viva II (1956-1959)
Marie Skou (1957-1961)
Guarico (1957-1953)
Mette Skou (1957-1962)
Hanne Skou (1958-1974)
Grete Skou (1959-1974)
Birgitte Skou (1960-1979)
Maule (1961-1970)
Maren Skou (1961-1979)
Mads Skou (1962-1978)
Helle Skou (1962-1979)
Nissos Skiathos (1962-1963)
Lircay (1962-1970)
Stralsund (1962-1973)
Marie Skou (1962-1979)
Panaghia A (1963-1965)
Elli (1963-1967)
Mette Skou (1963-1979)
Kirsten Skou (1964-1978)
Skou Neptun (1964-1966)
Inger Skou (1964-1979)
Uckermark (1964-1977)
Maria (1965-1971)
Theomitor (1965-1970)
Jytte Skou (1965-1980)
Lotte Skou (1966-1977)
Else Skou (1966-1972)
Xenia (1967-1981)
Benny Skou (1967-1977)
Petra Skou (1967-1973)
Susanne Skou (1967-1980)
Eleonora (1967-1968)
Dorte Skou (1968-1982)
Ditte Skou (1969-1981)
Dinna Skou (1969-1983)
Lady Vivian (1969-1975)
Zoe G (1970-1973)
Essex (1970-1980)
Annushka (1971-1973)
Dagmar Skou (1971-1985)
Synergesia (1972-1980)
Concordia Glade (1973)
Zoe G (1973-1979)
Synarmonia (1973-1980)
Ioannis K (1973-1983)
Myrto (1973-1976)
Diana Skou (1973-1983)
Dorit Skou (1973-1984)
Dolly Skou (1974-1985)
Master Tony K (1974-1985)
Maria U (1974-1978)
Eleni A (1975-1982)
Falcon Friendship (1975-1977)
Ino (1976-1979)
Cefallonian Glory (1977-1984)
Fu Chung Jiang (1977-1989)
Huang Pu Jiang (1977-1988)
Dina U (1978)
Victoria U (1978-1979)
Lydia (1978-1986)
Careno (1978-1981)
Flora V (1979-1980)
Damian (1979-1981)
Ebel (1979-1980)
Cleo C (1979-1983)
Nagan (1979-1985)
Cherry Crystal (1979-1980)
Melanto C (1979-1981)
Desanmar (1980-1982)
Delfini V (1980-1985)
Shu Yu Quan (1980-1994)
Dai Yun Shan (1980-1997)
Bai Yun Shan (1980-1997)
Antzela (1981-1984)
Xin Le (1981-1988)
Benny Skou (1981-1986)
Ionian Wind (1982-1984)
New Haining (1982-1989)
Jytte Skou (1982-1986)
Jutha Malee (1983-1990)
Jutha Phansiri (1983-1997)
Ionian Glory (1984-1985)
Kota Raja (1985-1994)
Kota Ratna (1985-1996)
Mah III (1985-1987)
Kota Raja (1985-1996)
Aranco I (1986-1987)
New Haihung (1986-1991)
Nedlloyd Curacao (1986-1987)
Nedlloyd Caribbean (1986-1987)
Sinbad Voyager (1987)
Benny Skou (1987)
Jytte Skou (1987)
Hammonia (1987-1988)
Holsatia (1987-1989)
Hang Wang (1988-1994)
NZOL Challenger (1988-2001)
Hang Loy (1989-1995)
T. A. Mariner (1989-1994)
Sheng Kai (1990-2000)
NZOL Crusader (1994-1999)
Bongsan 1 (1996-2003)
Hainam (1996-1997)
Sinhung 2 (1997-1998)
Kyongamsan (1998-2000)
Tasman Crusader (1999-2002)
Sun Gri San 8 (2000-2003)
Kai Sheng (2000-2012)
Hille Oldendorff (2001-2003)
Imme Oldendorff (2002-2003)
Rok Wan (2003-2007)
Hill (2003)
Imme (2003-2008)
Rose II (2008-2011)


Translate this page to


37 online
Forside    Indhold    Fotografer    AIS    Nyt    Mysterier    Efterlyst    Kontakt    RSS